Побутові вимикачі і їх класифікація

Декабрь 28, 2019
камаз 65117 электросхема

З побутовими вимикачами ми стикаємося щодня, причому користуємося ними, що називається, «на автоматі» - настільки буденними і звичними для всіх пристроями вони є. Однак якщо гарненько розібратися, то виявиться, що існує чимала кількість їх різновидів, причому деякі з них в нашій країні поки що зустрічаються досить рідко або навіть не зустрічаються взагалі.

Купить автоматический выключатель etimat вы можете в интернет магазине по выгодной цене.

Коли мова йде про класифікацію таких пристроїв, як вимикачі, то найбільш очевидним її критерієм є, звичайно ж, спосіб установки. Всі ці вироби є або внутрішніми (вбудованими) або зовнішніми (накладними), причому на даний момент в житлових і офісних приміщеннях домінують перші. Вони використовуються при прихованій проводці, а саме така зараз проведена чи не у всіх мало-мальськи сучасних житлових і адміністративних будівлях.

Таким чином, накладні пристрої користуються все меншим попитом, і, наприклад, siemens вимикачі того типу вже не справляє (багато інших іменитих фірми, до речі кажучи, теж).

Ще одним критерієм класифікації вимикачів як електроустановочних виробів є кількість клавіш, якими вони забезпечені. Як правило, їх буває одна, дві або три, проте в деяких зарубіжних країнах використовуються навіть шестіклавішние вимикачі.

Існують також вимикачі з підсвічуванням, за допомогою якої їх зовсім неважко відшукати в темряві. При цьому цікаво, що вбудовані в них мініатюрні лампочки або світлодіоди горять тільки тоді, прилади знаходяться в вимкненому стані.

Серед вимикачів, що зустрічаються поки відносно рідко, можна назвати ті, які забезпечені реле часу, за допомогою якого вони включають різні електроприлади тоді, коли це необхідно, без участі людини.

Крім того, необхідно згадати і вимикачі з дистанційним управлінням, що є атрибутами «розумних будинків». З'являються в країні і прилади, оснащені деякими корисними додатковими функціями. До них відносяться, наприклад, так звані диммери, що представляють собою вимикачі з вбудованою регулюванням яскравості світла, а також пристрої, оснащені спеціальними датчиками руху (правда, в побуті вони практично не використовуються).

Рассказать о статье

Расскажите о нас