Хочете максимально корисну статтю про те, як вибрати прожектор? Може, нескромно, але вона перед Вами.
На сайте energyline.com.ua вы сможете больше узнать о поставке электрической энергии.
Увага: матеріал містить чесні коментарі професіонала ринку освітлення з більш ніж 10-річним досвідом тісної співпраці з виробниками світлотехніки. Суто практичні і підтверджені життєвим досвідом реальних користувачів. Просто читайте і озбройтесь.
Як світять прожектори з різними джерелами світла?
З Євгеном з компанії «АксіомПлюс», мені довелося щільно співпрацювати з питання вибору електротехніки та устаткування. Зараз, після часу, можу констатувати: отримані від нього поради відпрацювали себе на 100%.
Отже, повернемося до прожекторам. Який він, сьогоднішній ідеал: ефективний, надійний і не за всі гроші світу?
Ви вже вивчали ринок, хоча б поверхово? Тоді напевно відзначили засилля світлодіодних моделей. Змиріться і прийміть цей факт як приємну даність: на сьогодні LED-технології найпрогресивніші. Від добра добра не шукають, чи не так? Вони самі довговічні й економічні, що нам на руку.
Але на старті пошуків я цього не знала і металася між різними варіантами, в тому числі люмінесцентними, металогалогенними, натрієвими (начиталася в інтернеті, так). І ось що з'ясувала.
Особливості металогалогенних прожекторів
Плюси : високоефективні.
Ще 2 роки тому їх світловіддача не залишала шансів конкурентам: 80-85Лм / Вт проти 50-60Лм / Вт в середньому у LED. І тільки з 2018 року нові якісні LED почали наздоганяти МГЛ по ефективності (у деяких моделей світловіддача навіть вище). В результаті LED-технології почали витісняти металогалогенні з ринку.
недоліки:
лампа кругла, світить на всі боки, за рахунок чого втрачається ефективність світлового потоку. Навіть з відбивачами в конструкції втрати становлять до 20%;
плавно розпалюється - поки «розкочегарити» на повну яскравість, проходить від півхвилини до декількох хвилин;
з пункту вище випливає, що немає сенсу автоматизувати і комплектувати датчиками руху;
гріється дуже сильно, до декількох сотень градусів, що обмежує сферу застосування.
Ціновий нюанс : на великих потужностях МГ поки ще значно дешевше, ніж LED, а на маленьких, навпаки, дешевше світлодіоди. Так, при потужності 10 Вт світлодіодний обійдеться раз в 10 дешевше. А якщо шукаєте на 500Вт, приготуйтеся до ціни до 5 разів вище, ніж металогалогенні.
Тобто, поки що спостерігається місце закономірність: зі зростанням потужності ціна повільніше росте у металогалогенних (що вигідніше швидше для промислового сектора).
Люмінесцентні подекуди ще зустрічаються у продажу
Але не витрачайте час даремно, варіант не заслуговує на увагу. Власне, тому і вимирає, за непотрібністю. Це був радше перехідний етап між металогалогенними і світлодіодними. Часто застосовували, коли в уже перегорів металогалогеном прожекторе вкручували люмінесцентну спіральну лампочку. Світить не дуже ефективно - таке собі рішення «на крайній випадок», в сучасних реаліях неактуальне.