Заміна електропроводки в панельному будинку

Октябрь 8, 2019
Vizualnaja schema gruppovych

Роблю зараз в черговий раз проводку в панельному будинку, ось вирішив написати, що думаю з приводу. Як завжди, буде багато авторських фотографій, оскільки все, про що пишу - роблю сам, своїми руками.

Авіаквитки купити ви можете на сайті avia proizd на будь-який літак.

У панельних будинках, що мені доводилося зустрічати, електропроводка виключно алюмінієва. А якщо вдома більше 20 років, і робиться капітальний ремонт, то проводку міняти треба однозначно. Адже термін служби алюмінію - 25 років, а коли буде наступний кап.ремонт, невідомо.

Капітальний ремонт в панельному будинку також включає, як правило, заливку підлоги стяжкою, вирівнювання стель штукатуркою або фальш-стелями, заміну комунікацій.

Природно, нас як електриків цікавить, перш за все, заміна електропроводки.

Як влаштований панельний будинок

Стіни і стельові перекриття в типових панельних будинках роблять з ж / б панелей. Що таке панель? Це залізобетонний виріб, що складається з металевої арматури, залитою бетоном. Панелі в будинках бувають двох видів - стінові та перекриття (підлога, стеля).

Конфігурація стінових панелей буває різна, залежно від серії будинку. Серій безліч, але сенс один, не буду вдаватися в подробиці.

Найголовніше - як правило, всі стіни в панельному будинку є несучими. І природно, ні про яку перепланування і мови бути не може.

Були реальні випадки, коли спрацьовував «ефект карткового будиночка», через горе-будівельників

Якщо не несуть, то ребрами жорсткості (їх роблять з дерева та гіпсових плит), їх теж чіпати небажано. Хоча, деякі перегородки з дерева або гіпсу думаю частково прибрати можна, але краще довірити ремонт квартири в панельному будинку професіоналам, приділивши увагу перш за все безпеки.

Панельний будинок - це економ-варіант, його основний плюс - швидкість зведення і вартість.

В даний час панельні будинки, як правило, не будуються. Люди не хочуть брати квартири в панельних будинках. Цегляні будинки вважаються найбільш комфортними для проживання. Вони добре тримають тепло, вище шумоізоляція, і в нашому випадку легше проводити капітальний ремонт і перепланування. І міняти електропроводку.

Рассказать о статье

Расскажите о нас