Облицювальна цегла: види, особливості облицювання і матеріалу

Декабрь 11, 2020

При будь-яких будівельних роботах особлива увага приділяється вибору будматеріалу. Необхідно підібрати не тільки міцний стійкий до тривалих навантажень матеріал для зведення несучих конструкцій, а й красиві, естетичні з високими технічними характеристиками вироби для лицьових робіт.

Гипсортон купит тут g-stroy.biz.ua/гипсокартон-кнауф/ вы можете по самой выгодной цене в Киеве.

Професійні та приватні будівельники для лицьових робіт використовують облицювальну цеглу. Це унікальний матеріал для робіт з облицювання, який можна використовувати в будь-яких кліматичних умовах - жаркий вологий південь або холодний суворий північ.

Лицьова цегла відрізняється за багатьма параметрами - розмір, склад, колір, фактура, порожнистість, технічні властивості. Така різноманітність дозволяє підібрати відповідні товари під проект будь-якої складності. Величезний асортимент ускладнює підбір: хочеться щоб будматеріал був найкращим - довговічним, міцним, міцним, при цьому мав високі показники естетики. У статті ми спробуємо розкрити всі види, особливості кожного.

З чого виготовляють облицювальну цеглу?

Перше з чим доведеться зіткнутися - це склад. Основа складається з цементу, глини, вапняку. Різноманітність відтінку, властивостей отримують за допомогою пігментів і спеціальних добавок. Змінюючи пропорції, додаючи нові компоненти отримують абсолютно різні вироби. На будівельному ринку представлено кілька основних видів:

Керамічний - виготовлений за методом пластичної формування з подальшим випалюванням. Для сировини використовують спеціальні сорти глини.

Клінкерна - схожий з попереднім матеріалом, але головна відмінність - підвищені технічні показники. Проводять з особливої глини при випалюванні на максимальних температурах.

Гіперпрессованний - основу становить цемент, вапняк. Вироби виробляють без випалу за допомогою пресування під високим тиском.

Силікатна - виробляють за технологією пресування, але основна сировина - вапняк і пісок.

повнота матеріалу

Другий важливий показник для облицювальної цегли - наявність порожнеч. розрізняють:

Пустотіла - відрізняється наявністю пустот, які можуть займати до 50% кожного виробу. Особливість таких виробів в полегшеної конструкції і підвищених показниках теплоізоляції.

Повнотіла - порожнечі повністю відсутні. Найголовніша відмінність - високі показники міцності.

Кольори облицювальної цегли

Для отримання всіляких кольорів і відтінків на виробництві облицювальної цегли додають різні пігменти. Тому при виборі певного кольору необхідно звертати увагу на навколишній ландшафт - колір вікон, дверей, даху, паркану та інших будівель. Все має гармоніювати за кольором. Існують цілі правила поєднання кольорів - колірні кола і палітри для підбору найбільш оптимального рішення. Деякі колірні поєднання стали класичними, але існують і різні модні тенденції. Тому вибирати колір потрібно виходячи з безлічі чинників:

навколишня природа і декоративні елементи;

правила поєднання кольору;

власні переваги.

Слід пам'ятати про важливу особливість: через невеликі змін в температурі випалу або наявності домішок колір може відрізнятися не тільки в різних партіях, але навіть в одній. Тому професійні будівельники використовують кілька хитрощів:

закуповують весь матеріал відразу;

для кладки використовують по цеглині з кожного піддону: так формується естетична облицювання без помітних змін кольору.

Рассказать о статье

Расскажите о нас