Інструменти садівника і городника

Июнь 24, 2021

Сад та город для багатьох асоціюються не лише з смачними і екологічно чистими фруктами і овочами, а й з важкою працею, без якого неможливо виростити багатий урожай. Але якщо правильно організувати роботи, грамотно вибрати і застосовувати інструменти для обробки грунту і догляду за кущами та деревами, то праця на власній ділянці принесе чимало користі і навіть задоволення. Що ж входить в хороший набір інструментів для догляду за садом і городом?

Большой выбор строительных инструментов и запчасти вы можете заказать зайдя в магазин strument.com.ua, цены вас приятно удивят.

Лопата

Їх має бути кілька: пара штик, совкова і снігоприбиральна. Універсальна штикова лопата необхідна для копання грунту, для корчування пнів і старих кущів. А ось для підготовки ям при посадці плодових або декоративних дерев і чагарників, так само як і при установці стовпчиків для різного типу огорож, зручніше використовувати штикову лопату прямокутної форми. Совкова застосовується для розкидання компосту і чорнозему, виїмки грунту з ям. Снігоприбиральна лопата стане в нагоді на ділянці не тільки для чищення доріжок, їй можна регулювати сніговий покрив. Якщо дерево або кущ ростуть на продувається місці, шар снігу там невеликий. Снігоприбиральна лопата допоможе спорудити деревам і кущам сніжне «ковдру».

Щоб робота лопатою вимагала менших зусиль, інструмент повинен бути гострим. Звичайну лопату можна наточити напилком, нерідко для цієї мети використовують болгарку. Якщо ж ви придбали сучасну лопату з загартованої кромкою, то її не можна піддавати заточування. Так це буде і не потрібно, оскільки подібний інструмент дуже довго зберігає гостроту леза.

Щоб лопата довго служила, потрібно забезпечити їй мінімальний догляд. Перед тим як восени прибрати лопати на зберігання, слід їх ретельно очистити від забруднень і пилу. Металеві частини кожного інструменту бажано після очищення змастити машинним маслом або солідолом, живці - будь-яким рослинним маслом, краще всього лляним. Якщо на рукоятках є обгумовані ділянки, ці місця змащувати не можна.

Вила

Цей багатофункціональний інструмент підходить для виконання таких робіт, як ручне перекопування грядок, копка картоплі і городніх коренеплодів, заготівля сіна, проколювання дернини газону, прибирання сміття та бадилля на ділянці. Вила часом навіть допомагають захиститися від зловмисників, але бажано, щоб вам вони в цій якості не стали в нагоді.

Деякі, напевно, заперечать, що копати грядки зручніше лопатою, але все ж вологий щільний чорнозем легше перекопувати саме вилами. Якщо у вас в арсеналі є традиційні вила , насаджені на дерев'яний держак, вони прослужать ще довгі роки. Часто ламається держак легко замінити новим. Але якщо це доводиться робити занадто часто, то краще подумати про покупку вил більш надійної і міцної моделі - з суцільнометалевим держаком. Повністю металеві вила служать багато десятиліть і ніколи не ламаються.

Вила - знаряддя праці підвищеної небезпеки, при їх вертикальному зберіганні зуби повинні бути повернені до стіни, при горизонтальному - до підлоги. Потрібно знайти для них не дуже доступне місце, щоб звести до мінімуму ризик отримання випадкової травми. Якщо дерев'яний держак раптом розтріснувся, краще відразу поставити новий, це позбавить вас від мозолів. Якщо ж на рукоятці є тільки незначні задирки і задираки, то їх легко можна видалити, якщо пройтися по поверхні дрібним наждачним папером, яку застосовують при виконанні фінальної полірування.

Граблі

В арсеналі садівника або городника їх повинно бути принаймні двоє. Одні - важкі , з металевими гострими зубами, якими можна розрівнювати перекопаний грунт, розбиваючи земляні грудки, згрібати сміття і сіно. Такі граблі не повинні валятися в сараї абияк, тому як вираз «наступити на граблі» виникло не на порожньому місці. Зберігати цей інструмент слід із запобіжними засобами. Можна передбачити для них засоби для кріплення або здобути підлоговий ящик з пазами. Якщо на металі з'явилася іржа, можна використовувати антикорозійні засоби - наприклад, WD-40 або «NEOMID 570 Антіржавчіна».

Інші граблі повинні бути віяловими . Це оптимальний інструмент для вичісування газону, для збору опалого листя та дрібного сміття. Працювати ними зручно, особливо якщо модель передбачає можливість регулювання ширини захвату і інтервалу між зубами. Корозія віялові граблі вражає рідко, частою проблемою стають погнуті зуби. Якщо інструмент втратив колишню легкість в складанні і розкладанні, намагатися реанімувати його, випрямляючи тонкі металеві спиці-зуби, безглуздо - вони після такого «ремонту» стануть зовсім крихкими, працювати ними буде проблематично. Тому при виявленні подібних дефектів у вашого веерного інструменту краще, не втрачаючи часу, купити нові і намагатися працювати ними дуже акуратно.

Сапи і плоскорізи

Городники і садівники сапкивикористовують з давніх-давен. Їм знаходиться саме широке застосування на ділянці. Сапкою можна розпушувати грунт, виполювати бур'яни на великих посадках, підгортати рослини, копати неглибокі ямки, розбивати земляні грудки, нагинати гілки з дозрілими яблуками, грушами або сливами. Ще більш універсальні плоскорізи - інструменти, розроблені порівняно недавно для полегшення праці тих, хто вирощує овочі та фрукти самостійно, на власних ділянках. Наприклад, плоскоріз Фокіна дозволяє виконувати з його допомогою роботи, які раніше робили і лопатою, і граблями, і сапкою, але при цьому витрачати на них менше сил і часу. Плоскорізом орудують при прямій спині, таким чином, значно знижується навантаження на хребет. Людина втомлюється повільніше, працює швидше, ніж традиційної сапкою. Плоскорізом можна навіть підготувати грунт до посадки, розпушити її безвідвальним способом. Така агротехніка не тільки має чимало прихильників серед учених-агрономів, але і користується популярністю у російських дачників.

Дрібний садово-городній інструмент

Серед садово-городніх робіт є і ті, виконувати які за допомогою звичайного інструмента просто неможливо. Йдеться про обробку внутрігрядочной площі - розпушуванні рослин між рядами і в лінії посадки, прополки і підгортання близько ростуть овочевих культур, догляді за квітами на клумбах. Для виконання подібних робіт потрібно обзавестися як мінімум мотижки з короткою рукояткою і розпушувачем. Їх вузька робоча частина дозволяє легко працювати на обмеженій площі, допомагаючи швидко виконати намічене. Стане в нагоді на ділянці і совок, яким можна підсипати грунт, розподіляти по площі мульчу, вносити під корінь добрива.

Купуючи дрібні інструменти - совки, мотижки, міні-граблі, - вибирайте моделі з литим корпусом або з гумовими ручками. І нехай вони будуть яскравими, тоді втратити інструмент в садової траві буде проблематично.

Рассказать о статье

Расскажите о нас