Уявіть собі: зима, вечір, за вікном підбадьорливий морозець, в будинку спокійно і тепло, ваша сім'я збирається до сну і ... раптом несподівано відключається електрика! Щоб не опинитися на передньому краї боротьби за виживання в такій ситуації, як раз і потрібен генератор в будинку, і це зовсім не розкіш в наші дні.
Вы можете купить газовый генератор по выгодной цене на сайте компании.
Як тільки починаються перебої з електропостачанням, власники заміських будинків задаються питанням покупки генератора і відразу ж стикаються з проблемою вибору - яка модель буде практичніше, надійніше і економічніше в експлуатації: бензинова, дизельна чи газова? Який купити, щоб не пошкодувати потім? Товарних пропозицій в магазинах, на ринках і в інтернеті дуже багато, і розібратися в їх технічних і функціональних характеристиках часом досить-таки складно. Найголовніше - визначитися з основними вихідними даними: чи призначений будинок для постійного проживання або тільки в дачний сезон, як часто і надовго відключається напруга в електромережі.
Генератор для будинку сезонного перебування (дача)
Почнемо з того, що електроспоживання в таких будинках, як правило, не так велике, та й вимоги до комфорту більш аскетичні в порівнянні з будинком постійного проживання. Тому генератори для них - це спрощені моделі потужністю до 4-6 кВА з повітряним охолодженням. Вони мають простий конструктив відкритого або шумозащитного виконання, ручний або електростартерний запуск, базові технічні характеристики і нескладний функціонал.
Якщо генератор для будинку передбачається використовувати не часто, слід вибирати компактну і мобільну модель, зручну в транспортуванні. Найчастіше застосовують бензинові моделі (бензогенератори), розраховані на безперервну роботу близько 6-8 годин, тому що моторесурс їх двигунів становить від 1500-2000 мотогодин у китайських моделей до 4000-5000 європейського і японського виробництва. Для будівельників будуть корисні комбіновані генератори з можливість зварювальних робіт і живлення електроінструменту.
Генератор для будинку постійного проживання
Це вже більш потужні і дорогі блоки живлення повітряного або рідинного охолодження. Вони можуть мати спеціальні шумопоглинаючі кожухи, системи автозапуску і підігріву. У них більш вдосконалені технічні параметри, а призначені для користувача можливості розширені, наприклад: додаткові паливні баки, автоматичний запуск, дистанційний моніторинг, оповіщення по СМС та ін. Тому такі генератори вимагає більш ретельного підходу до проекту електропостачання, як основного, так і аварійного.
Для будинку з електроспоживання балансується до 10-12 кВА, однофазними навантаженнями і нечастими відключеннями електрики можна рекомендувати 1-но фазний бензиновий генератор. Якщо навантаження трифазні - 3-х фазну модель, потужність більше 12-15 кВА - дизельний агрегат, електрика відключається на тривалий час - з низькими обертами дизель-генератор.
При наявності в будинку підведення магістрального газу найкраще використовувати газовий генератор, і ось чому:
по-перше, кардинально вирішується проблема з наявністю свіжого палива - бензин і дизпаливо в баку розкладаються з часом, а газ в трубі завжди свіжий.
по-друге, відсутня специфічний запах рідкого палива, а вихлоп газового двигуна набагато чистіше.
Загалом, вибрати генератор для будинку оптимальний за ціною і якістю - це складна інженерна задача, що вимагає поєднання реальних умов об'єкта з безліччю параметрів і особливостей експлуатації різних типів електроагрегатів.