Як доглядати за газоном: необхідні процедури і сезонні роботи

Ноябрь 11, 2019
Схема прокладки проводки под

Полив, стрижка, аерація - розповідаємо про ці та інші процедурах, щоб газон довгий час залишався доглянутим і красивим.

На сайте https://odessa.uhod.ua/uhod-za-gazonom-odessa.html вы можете заказать уход за газаном в Одессе.

Коли газонна трава посаджена і дружно зійшла, здається, що всі складнощі залишилися позаду. Залишається тільки насолоджуватися видом соковитої зелені. Не хочеться розчаровувати, але це зовсім не так. За галявиною треба доглядати, інакше вона досить швидко втратить привабливий вигляд. Давайте розберемося, як доглядати за газоном , щоб він завжди був яскравим і красивим.

Які процедури потрібні газонним посадкам

Щоб галявина не втрачала привабливого вигляду, за нею потрібно доглядати. Догляд полягає в регулярному проведенні певних процедур. Перерахуємо, що ж необхідно трав'яним насадженням.

полив

Волога необхідна для життя рослин, тому її надходження має бути регулярним і достатнім. При кожному поливі грунт необхідно змочувати приблизно на 20 см углиб. Проводити його оптимально раз в два-три дня, в ранкові години. Вечірні водні процедури можуть спровокувати грибкові захворювання, особливо, якщо на вулиці прохолодно. У спеку кількість поливів збільшується, в дощову погоду зводиться до мінімуму або припиняється.

Поливати дуже холодною водою не можна. Рослини відчувають стрес, в результаті якого припиняють засвоювати живильні речовини. Це негайно позначається на їхньому зовнішньому вигляді і зростанні. Для поливу вибирають шланг з розсіювачем або дождеватель з розбризкуванням. Струмені води вимивають коріння і насіння з ґрунту, завдають непоправної шкоди траві.

Стрижка

Скошування виконується з періодичністю один раз в 2-4 тижні. Злакові, можливо, доведеться стригти частіше, конюшина рідше. Для роботи буде потрібно спеціальний інструмент для догляду за газоном . Це може бути одна з різновидів триммера або газонокосарки . Стрижка вирівнює зелений покрив, допомагає в боротьбі з бур'янами, стимулює ріст трави.

Роботи проводяться тільки по сухому, в не жарко день. Стрижка ведеться в двох напрямках: спочатку поперек ділянки, потім уздовж. Середня висота залишилися на поверхні стебел - 8-10 см, але не менше 5 см. Скошену траву необхідно відразу ж прибрати. Інакше порушиться вентиляція грунту, що провокує хвороби рослин.

аерація

Коріння злакових дуже потужні. Розростаючись вони ущільнюють грунт, що заважає надходженню в глиб грунту поживних речовин і кисню. Це негативно позначається на рослинах. Тому мінімум 2 рази за рік потрібно проводити провітрювання. Для цього грунт проколюють на глибину 12-15 см. Зробити це можна механічними аераторами або аераторний накладками. Якщо ніякого обладнання немає, використовуються вила. Після аерації в грунт бажано внести добрива.

мульчування

Садівники застосовують цю техніку для захисту грунту від безлічі несприятливих факторів: перезволоження, коливання температур, пересихання, тощо Технологія проста: на суху поверхню, без утрамбовиванія наноситься шар органіки. Це може бути тирса, сіно, компост, торф, агроволокно, тощо Мульчування газону може проводитися після посіву і в обов'язковому порядку восени, як підготовка до зими.

скарифікація

Ще одна методика провітрювання грунту. Вона значно відрізняється від аерації. Правильно проведена скарифікація прискорює ріст рослин. Вони стають гущі, краще вкорінюються. Колір трави стає насичено зеленим. Процедура проводиться ножем-скарифікатором, яким грунт розрізав уздовж, потім поперек. У деяких випадках розпушування виконують віяловими граблями. Після скарификации бажано провести пескование, укрити майданчик мульчею.

Рассказать о статье

Расскажите о нас