Електростанції сонячні для підприємств у Києві та інших регіонах України, які працюють для компенсації власного споживання, стають все більш потрібні на ринку альтернативної енергетики
Електростанції сонячні для підприємств, як показує досвід — це вигідна інвестиція в розвиток бізнесу. Шляхом нарощування власної генерації підприємство отримує можливість значно скоротити витрати на покупку електроенергії із зовнішньої мережі. А завдяки новим можливостям, які стали доступними після ухвалення змін до закону про альтернативну енергетику, підприємства тепер можуть продавати надлишки електроенергії у мережу, отримуючи додатковий дохід.
Переваги та ціна сонячних станцій для підприємств
Сонячне випромінювання — одне з найефективніших та найперспективніших альтернативних джерел енергії. Інвестування у будівництво сонячної електростанції — це можливість не лише скоротити операційні витрати та наростити прибуток, а й стати частиною екологічного руху, що прагне стійкого майбутнього. Окрім зниження витрат на електроенергію, можна відзначити й інші переваги СЕС для комерційних підприємств:
- Підвищення конкурентоспроможності коштом зниження витрат на електроенергію, що дозволяє утримувати ціну на продукцію на тлі тарифів на електроенергію, що постійно зростають для комерційних споживачів.
- Зниження податків при експорті продукції до Євросоюзу — щоб забезпечити рівні умови для конкуренції при прагненні максимально знизити вуглецевий слід та повністю відмовитися від викопних енергоносіїв, Європейський Союз запровадив для експортерів додатковий податок. Їм оподатковується продукція, під час випуску якої використовувалися традиційні енергоносії — вугілля, нафту, газ. І чим більша їхня частка — тим вищий буде податок.
- Можливість використовувати перехід на альтернативну енергетику для маркетингового просування товарів на ринку.
- Заморозити вартість електроенергії власного виробництва на 30 років.
- Встановлення гібридної сонячної електростанції дозволить підвищити стабільність виробничих процесів, при відключенні централізованої електромережі підприємство переходить на використання енергії, що накопичується в системі зберігання електроенергії.
Дві стійкі тенденції — постійне зростання тарифів на електроенергію та зниження вартості обладнання для сонячних електростанцій — призвели до значного зниження термінів окупності СЕС. Якщо ще кілька років тому для повної окупності фотоелектричної станції, яка працює на власне споживання, знадобилося 5-6 років, то зараз термін повернення інвестицій становить лише 2-3 роки.
Ціна сонячних станцій для підприємств залежить насамперед від потужності СЕС. Наприклад, фотоелектрична станція 100 кВт коштуватиме близько 1,8 млн гривень (при поточному курсі долара). При цьому щорічно вона дозволить заощадити майже 600 тис. гривень, запланований термін окупності — не більше 3,3 року.