Електричні печі досить часто вибирають для доповнення парної, це альтернатива традиційним печам. Обігрів максимально безпечний, не потрібна значна підготовка до встановлення, відсутня кіптява та задимлення. Також можна забути про підготовку дров та вугілля. Електрокам'янки для саун можна купити тут.
Критерії вибору. Що варто враховувати?
Спочатку звернути увагу варто на показники потужності, оскільки тут помилок припускатися не варто. Обладнання повинне справлятися з обсягами кімнати. Достатньо орієнтуватися на нормативи:
- якщо сауна виконана із зрубу, на кубометр потрібно 1,3-1,8 кВт;
- Для приміщень на основі панелей, на кубометр потрібно 0,5-0,8 кВт.
Також варто врахувати особливості приміщення. Наприклад, якщо є двері зі скла, отриманий показник множать на 1,2-1,5.
Але це далеко не всі вимоги, обов'язково враховується таке:
- Оформлення верхньої частини. Краще, якщо вона доповнюється ґратами, такі моделі мають збільшену місткість. При попаданні більшої кількості вологи вона піде назовні, а не залишатиметься всередині.
- Доповнення парогенератором. Багато конструкцій дозволяють отримати суху пару, характерну для фінської сауни. Але все змінюється, якщо є генератор пари, оскільки він дозволяє досягти подібності до російської парної.
- Зовнішнє оформлення. Нерідко саме ця особливість печей має основне значення. Виробники пропонують масу варіантів, вони чудово виглядають, мають невеликі розміри, що полегшує процес монтажу.
Правила встановлення електричних печей
Зазвичай монтаж виконується не в центрі, оскільки комфорт при переміщенні так знижується. Вибирають вільну кутову зону, обов'язково достатнє видалення стін, дверей, лежаків. Усі параметри виробника вказують в інструкції до обладнання. При замовленні конструкції на 5 кВт потужності та вище, рекомендується використання окремого кабелю. Він вимагає захисної автоматики, протягування від щита розподілу окремо від іншої проводки. Також важливо подбати про доповнення стіни біля печі спеціальним екраном, що захищає від температурного впливу та міцного закріплення. Для захисту від жару не можна використовувати гіпсокартон або азбест.
Вибір каменів та правила їх укладання
Нерідко виробники пропонують печі та каміння до них, але з часом вони псуються. Ще швидше відбувається процес у разі порушення правил використання. Будь-які камені в даному випадку будуть поганим вибором, оскільки вони повинні нормально переносити зміни температур та значне нагрівання. Якісні камені для лазні та сауни на сайті saunashop.com.ua.
У тому числі пропонуються готові набори халькопіриту або кальциту в колотому вигляді. Якщо інших варіантів немає, можна брати гальку зі світлим кольором або породи, що містять кремній. Укладання виконується, починаючи з великого каміння, потрібна щільність і збереження доступу повітря.
Заземлення печей
Обладнання важливо підключати відповідно до всіх стандартів. У тому числі вкрай бажаним є контур заземлення. Це проста робота, особливо в умовах приватного сектору. Якщо будинок багато квартир, використовується загальний контур.