Як влаштована електропроводка в панельному будинку

Октябрь 8, 2019
Комплексные виды услуг

Проводка в панельному будинку в основному вся прокладається в заздалегідь зроблених на заводі ЗБВ каналах . Вони призначені спеціально для електричних проводів, і йдуть в строго передбачені місця. І в цих місцях стоять розетки, вимикачі, і пересунути їх ніяк не вийде.

У будь-який зручний час ви можете купити залізничні квитки онлайн на поїзд.

У перекриттях йдуть канали, в яких зазвичай прокладаються проводи до люстр. Ще проводка зазвичай проходить в просторах між стіновий і стельової панелями. Тобто, в місцях, які закриває стельовий плінтус.

А взагалі, дуже часто проводка, навіть в будинках однієї серії, і навіть в одному будинку, але на різних поверхах, проходить по різному. Залежить від фантазії електриків, які працювали на будівництві в цьому будинку в якому-небудь 1970 році. Коли головне - план по квадратним метрам.

Тому, зовсім не факт, що розподільна коробка буде над вимикачем, а провід на люстру буде йти по логічного (найкоротшому перпендикулярному) шляху. І треба покладатися на досвід і інтуїцію, щоб малою кров'ю відремонтувати таку проводку, але ж для цього буває треба дізнатися, що звідки і куди. Як я намучився одного разу - в статті , де я шукав перебитий провід.

Інший варіант проводки - шви між панелями , використовуються шви між стельовими і стельовими / стіновими панелями.

Лічильник ставиться, як правило, на сходовому майданчику. Причина - якщо ставити лічильник в квартирі - як правило, господарі хочуть щиток втопити в стіні. А товщина панелей це зробити не дозволяє. Як варіант - можна встановити лічильник в квартирі в зовнішньому (зовнішньому) щитку, але де-небудь в коморі.

Рассказать о статье

Расскажите о нас