Вапно: шахтні печі або обертові печі?
Прожарювання вапняку можна проводити в шахтних або обертових печах. У шахтних печах може бути прожарений тільки твердий камінь, а в обертових печах як твердий камінь, так і шлами з м'яких порід, наприклад, крейда можуть бути прожарити. Вы можете заказать и купить шахтные твердопаливные печи на https://centr-tepla.com.ua/kotly-kholmova/ по самой выгодной и не дорогой цене. Підвищення температури прискорює реакцію розкладання карбонату кальцію, але надмірно висока температура прожарювання негативно впливає на якість продукту, так як розвивається явище «перегорання».
Щоб визначити тип печі для випалення вапняку, який найбільш підходить для використання в конкретному випадку, доцільно розглянути особливості процесу для кожного типу печі: шахтну і обертається.
Кальцинування вапна в обертових печах. Особливості теплообміну в обертових печах у порівнянні з шахтними печами. Конструкція печей, переваги і недоліки їх експлуатації.
Обертові печі довжиною від 30 до 100 м, діаметром від 2 до 4 м, кутом нахилу від 3 до 4 ° і швидкістю обертання від 0,5 до 1,2 об / хв. Їх питома добова продуктивність становить від 500 до 700 кг / м3 на повний обсяг КАЛЬЦИНУЮЧА барабана. Зі збільшенням довжини печей збільшується їх виробнича потужність і зменшується витрата палива.
Для мінімізації витрати палива на кальцинування вапна в обертових печах використовуються різні методи, а також для утилізації тепла газів, що виходять з печей, при температурі від 750 до 800 ° С. Зокрема, нагрівачі встановлюються після печей. Кусковий матеріал, призначений для прожарювання, подається в нагрівачі. Звідси він подається при температурі від 500 до 8000С в обертову піч, а звідти - в холодильник. При такому способі роботи печі тепло, що витрачається на прожарювання, знижується до 4600-50030 кДж / кг вапна.
Паливно-масляний залишок і газ негайно використовуються в якості палива, що спалюється як факел в барабані печі. Не рекомендується використовувати тверде порошкоподібною паливо з підвищеною зольністю для кальцинування, оскільки попіл, обложений на поверхні шматочків вапняку, утворює легкоплавкі з'єднання при високих температурах, що призводить до утворення черепа у вигляді міцних кільцевих структур, які порушують нормальну роботу печі.