Пластинчастий теплообмінник переваги

Август 31, 2020

Найбільш популярними стали пластинчасті теплообмінники. Вони передають тепло від гарячого носія до обігрівається середовищі через пластини. Існує безліч видів теплообмінників, але детально ми розглянемо найбільш якісний вид - це пластинчастий теплообмінник.

Замовити паяный теплообменник за вигідною ціною ви можете на сайті компанії.

Як влаштований пластинчастий теплообмінник

Пластинчастий теплообмінник являє собою конструкцію, яка складається з декількох елементів:

Кілька пластин.

Кріплення для стягування двох плит, які в підсумку утворюють раму.

Рухома і нерухома плита.

Напрямні верхні і нижні. Вони мають вигляд прута з перетином у вигляді кола.

Розмір і вага теплообмінника залежить від кількості пластин. Рама може бути різного розміру в залежності від потужності обладнання. Продуктивність збільшується за рахунок кількості пластин в пластинчастому теплообміннику.

У кожній моделі обладнання є певний показник, який визначає кількість вбудованих пластин. Для забезпечення герметизації проток, за якими буде протікати теплоносій, в пластини влаштовують гумові прокладки. Щоб забезпечити щільність при зіткненні двох прокладок, які розташовані на сусідніх пластинах, стягують пластини рухомої плити до нерухомої.

Кріплення та рама виконують функцію створення корпусу і практично не несуть ніяких навантажень. Все навантаження сприймають на себе пластини і прокладки.

Характеристики пластинчастого теплообмінника

Залежно від призначення теплообмінника, прокладки та пластини виконують з різних матеріалів. Область застосування пластинчастих теплообмінників дуже велика. В даному випадку ми розглядаємо теплообмінник для опалення будинку, в якому він виступає як теплосилове обладнання. Для опалювальної системи пластини зазвичай виготовляють з нержавіючої сталі, а прокладки роблять гумові. При пластинах, виготовлених з нержавіючої сталі, обладнання може стикатися з водою, яка нагрівається до 110 ° .

Для складних процесів, в яких беруть участь кислоти або масло, пластини виготовляють з різних сплавів, наприклад, таких, як нікель або титан. Прокладки ж виконують з азбестового матеріалу.

Підібрати теплообмінник і провести розрахунок можна за допомогою спеціальної програми. Для цього використовують деякі параметри обладнання:

Первинна температура теплоносія.

Витрата теплоносія.

Витрата для нагрівається середовища.

Необхідна температура для нагріву рідини.

переваги

До переваг можна віднести кілька факторів:

Невеликі розміри теплообмінника. Отже, таке обладнання можна встановлювати в невеликих приміщеннях;

Забезпечує велика витрата;

Діапазон витрат і площ обміну досить великий;

При найменшій площі за 1 годину протікає 0,2 м3 рідини, а при найбільшій - 2000 м2 з урахуванням витрат понад 3600 м3 / год.

Рассказать о статье

Расскажите о нас