Як робиться проводка в панельному будинку

Октябрь 8, 2019
Разводка электрики закрытым

Де прокладати дроти

Найкращий спосіб прокладки проводки в панельному будинку - в стягуванні, в підлогою (або оштукатуреному) стелі, або на стінах під шаром штукатурки. При цьому перекриття і панелі взагалі не рушають, тільки під кріплення кабелів. Але так правильно зробити виходить не завжди.

Купить билет на самолет вы можете на Авиа произд в любое удобное для вас время.

Насамперед, треба дізнатися у господарів, як йтимуть справи з підлогами і стелею. Якщо в підлозі буде стяжка - ура. Основний шлях кабелів буде проходити в гофре якраз в підлозі, в стягуванні.

Якщо буде підвісний-гіпсокартонна-натяжна стеля, теж відмінно. Живильні і сигнальні кабелі в цих випадках проходять в основному по підлозі і / або стелі, і трохи - вертикально в штробах до розеток і вимикачів.

Прокладка проводки в панельному будинку, де стіни обшиті гіпсокартоном показана в моїй статті .

Найгірший варіант - стеля та підлога залишаються на місці. Бюджетний варіант, коли господарі хочуть заощадити на всьому. Тобто, іншими словами, доведеться помучитися електрику, руйнувати стіни. Але і ціна за таку роботу буде вище, ніж зазвичай.

І якщо в цегляному будинку, якщо треба робити розподільну коробку, вона робиться, то в панелі треба сто разів подумати. Швидше за все, буде перевитрата кабелю в порівнянні з цегляним будинком.

Треба постаратися по максимуму використовувати стару проводку. Точніше, ті шляхи, де вона проходить. Це в першу чергу відноситься до місць, де старий алюмінієвий дріт просто заштукатурений - місця на стиках стельових плит, і в швах між стіновими і стельовими плитами. Потрібно орієнтуватися на те, що шви в панельних будинках - найкраще місце для прокладки електропроводки.

Можна використовувати старі канали, в яких проходить стара проводка до розеток і вимикачів. Це якщо вони будуть в старих місцях. І якщо вдасться витягти старий провід, який часто буває залитий бетоном.

Як показує практика, про канали в стінових панелях краще відразу забути.

Хороший варіант - використовувати простір вгорі на стику стіновий і стельової плит. Там часто бувають щілини, забиті штукатуркою або ватою (або якимось ганчір'ям).

Як робити штроби і виїмки під коробки

Найвірніший друг електрика в цій справі - перфоратор.

Для штроби звичайно набагато зручніше використовувати штроборез з двома алмазними колами і відсмоктуванням пилу. Але я поки про таке тільки мрію. Підійде і болгарка, але і вона без перфоратора не може.

Розглянемо найважчий для електрика випадок при ремонті в панельному будинку - підлогу без стяжки, стелю тільки штукатуриться.

Для штроби прокреслюють вертикальна лінія, по ній робиться штроба. Я використовую насадку «лопатка» для перфоратора. Як штробить панельні стіни - це мистецтво, до цього треба призвичаїтися, сколювати сантиметр за сантиметром.

Обов'язково потрібно мати маску-респіратор і будівельні окуляри. Інакше така робота буде дуже шкідлива для здоров'я.

Глибина штроби повинна бути достатньою для укладання кабелю і кріплення (7-10 мм). З іншого боку, глибше 10 мм починається арматура, її взагалі не можна чіпати. З третього боку, треба бути в контакті зі штукатурами - можливо, товщина штукатурки буде такою, що руйнувати взагалі не доведеться.)

Після штробления перевіряємо, щоб коробки можна було встановити врівень з поверхнею стіни.

Під установчу коробку (стандартний діаметр - 68 мм, глибина - 45 мм) потрібно зробити виїмку діаметром 75 ... 80 мм. Звичайна коронка для бетону не підійде, її вистачить на 2-3 розетки, і доведеться викинути.

Я зараз коронки не використовую, поступаю так. Роблю за обсягом коробки 8-10 отворів буром діаметром 8 або 10 мм. На цьому етапі виїмка вже наполовину сформувалася. Потім працюю списом, вибиваю залишки бетону.

Щодо шляхів штробления. Треба пильнувати робити порядно, хоча іноді це і буває дуже важко. Я про те, що всі дроти повинні йти паралельно / перпендикулярно стелі та стін.

І ще, не рекомендується захоплюватися горизонтальними штробі. Допускається загальна довжина горизонтальних штроб 2 метра на одну плиту (стінну панель). А руйнувати стельові перекриття взагалі заборонено, це можна робити тільки в крайніх випадках, і на довжину не більше 15 см.

Рассказать о статье

Расскажите о нас